jogamonika.pl
 Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuję od grudnia 2002r.. Szkołę Jogi otworzyłam również w grudniu, ale w 2009r. Nie jest to moje jedyne zajęcie, ale sprawia mi dużo przyjemności. Jeśli chcesz zintegrować ciało, umysł i duszę zapraszam na zajęcia. Wiek, wyznanie, płeć nie mają tu znaczenia. Ważne czy chcesz odkryć siebie na nowo i.....


Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuję od grudnia 2002r.. Szkołę Jogi otworzyłam również w grudniu, ale w 2009r. Nie jest to moje jedyne zajęcie, ale sprawia mi dużo przyjemności.
Ponadto od 2003r. co najmniej 2 razy w roku regularnie uczestniczę w warsztatach doskonalących w tym w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli spoza Polski, mających bezpośredni kontakt z B.K.S. Iyengarem.
Jeśli chcesz zintegrować ciało, umysł i duszę zapraszam na zajęcia. Wiek, wyznanie, płeć nie mają tu znaczenia. Ważne czy chcesz odkryć siebie na nowo i dotrzeć do swojego pierwotnego ja. Na początku nie zawsze jest to przyjemne, ale poprzez asany roztapiamy nasze kolejne powłoki i pozwalamy, aby to ciało, a nie tylko umysł do nas mówił. Wówczas uruchamiamy wymiar intuicyjnego poznania i stajemy wobec siebie i tego co wokół nas w prawdzie, docieramy do źródła własnej istoty. A to najważniejsze i najgłębsze doświadczenie człowieka.
Słowo joga pochodzi od sanskryckiego yuj i oznacza wiązać, łączyć, kierować, skupiać uwagę, ale też nakładać jarzmo. Jej celem jest zintegrowanie umysłu, ciała i ducha, i osiągnięcie wewnętrznej równowagi. 
Praktyka jogi wymaga więc od nas pewnej dyscypliny. I nie ukrywam, początek nie będzie łatwy, jednak wszytko co przynosi dużą wartość i  daje dużo radości wymaga pewnego trudu. Poza tym  praktykując, uruchamiasz zdolności organizmu do samoleczenia.
Pozycje jogi wzmacniają i uelastyczniają mięśnie, korygują sylwetkę, poprawiają krążenie krwi i pracę hormonów. I nawet ze względu na aspekt fizyczny i zdrowotny warto rozpocząć praktykę jogi. Jej istota jednak ma szerszy wymiar. To nauka, nie religia czy wyznanie o zrównoważonym życiu i droga do zrozumienia pełni potencjału ludzkiego, znajdowaniu jedności w różnorodności i wielowymiarowości.  Taki wymiar joga ma dla mnie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czym joga jest dla Ciebie zapraszam na zajęcia. Monika.
All rights reserved © 2009 Szkoła Jogi | Monika Skubiszewska Projekt i realizacja SafeNet
O mnie Zajęcia Miejsce Plan zajęć Karnety Warunki uczestnictwa Kontakt Linki Aktualności